Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger på Integrationsnets afdelinger. Du kan også ringe på vores hovednummer 88 80 80 70 eller skrive en mail til info@integrationsnet.dk

 

Ledelse

Chefgruppen

	Hans Christian Knudsen	, Lærdansk
Hans Christian Knudsen
Chef for Integrationsnet

+45 22 24 87 50
	Claus Andersen	, Lærdansk
Claus Andersen
Driftschef

+45 26 77 11 01
	Marianne Badstue	, Lærdansk
Marianne Badstue
Fagchef for Børn & Familie

+45 22 24 87 62
	Else-Marie Ringgaard	, Lærdansk
Else-Marie Ringgaard
Projektchef

+45 28 11 96 69
	Svend Astrup	, Lærdansk
Svend Astrup
Administrationschef

+45 28 11 01 58
	Henrik Christensen	, Lærdansk
Henrik Christensen
Afdelingsleder, Børn & Familie, Sjælland

+45 26 77 88 07
	Simone Skov Mogensen	, Lærdansk
Simone Skov Mogensen
Afdelingsleder, Beskæftigelse, Sydjylland

+45 26 77 11 04

Afdelingsledere

	Sanne Søndergaard	, Lærdansk
Sanne Søndergaard
Afdelingsleder, Børn & Familie, Nordjylland

+45 26 30 22 76
	Morten Dreisler	, Lærdansk
Morten Dreisler
Afdelingsleder, Beskæftigelse, Midt- og nordjylland

+45 28 87 00 76
	Henrik Christensen	, Lærdansk
Henrik Christensen
Afdelingsleder, Børn & Familie + Bosteder, Sjælland

+45 26 77 88 07
	Gitte Grønlund-Møller	, Lærdansk
Gitte Grønlund-Møller
Afdelingsleder, Beskæftigelse, Sjælland

+45 21 35 57 96
	Ane Hamilton	, Lærdansk
Ane Hamilton
Afdelingsleder, Børn & Familie, Midt- og sydjylland

+45 28 29 60 44
	Tina Andersen	, Lærdansk
Tina Andersen
Afdelingsleder, Beskæftigelse + Børn & Familie, Fyn

+45 28 99 52 85
	Simone Skov Mogensen	, Lærdansk
Simone Skov Mogensen
Afdelingsleder, Beskæftigelse, Sydjylland

+45 26 77 11 04
	Frederik Pretzmann Bøcher	, Lærdansk
Frederik Pretzmann Bøcher
Afdelingsleder, Bosteder, Midjylland

+45 60 37 80 56

Afdelinger

Beskæftigelse

Midt- og nordjylland

	Morten Dreisler	, Lærdansk
Morten Dreisler
Afdelingsleder

+45 28 87 00 76

Sjælland og Hovedstaden

	Gitte Grønlund-Møller	, Lærdansk
Gitte Grønlund-Møller
Afdelingsleder

+45 21 35 57 96
	Dimitris Karakaxas	, Lærdansk
Dimitris Karakaxas
Chefkonsulent

+45 28 93 74 87
	Marlene Koefoed	, Lærdansk
Marlene Koefoed
Fagkonsulent, Mentorområdet

+45 26 77 00 26

Henvisninger kan sendes med sikker mail til:

Beskæftigelse: i-net_kbh@drc.dk

Mentor:  i-net_mentor@drc.dk    

Fyn

	Tina Andersen	, Lærdansk
Tina Andersen
Afdelingsleder

+45 28 99 52 85
Elisabet Nielsen
Adm. medarbejder

+45 28 91 31 90

Vejle

	Simone Skov Mogensen	, Lærdansk
Simone Skov Mogensen
Afdelingsleder

+45 26 77 11 04
	Randi Bang Rønning	, Lærdansk
Randi Bang Rønning
Chefkonsulent

+45 28 12 05 30

Kolding

	Simone Skov Mogensen	, Lærdansk
Simone Skov Mogensen
Afdelingsleder

+45 26 77 11 04
	Karina Louise Sindahl	, Lærdansk
Karina Louise Sindahl
Chefkonsulent

+45 28 99 52 97
	Alena Hodzic	, Lærdansk
Alena Hodzic
Adm. medarbejder

+45 28 99 52 96

Fredericia

	Simone Skov Mogensen	, Lærdansk
Simone Skov Mogensen
Afdelingsleder

+45 26 77 11 04
	Randi Bang Rønning	, Lærdansk
Randi Bang Rønning
Chefkonsulent

+45 28 12 05 30

Børn & Familie

Nordjylland

	Sanne Søndergaard	, Lærdansk
Sanne Søndergaard
Afdelingsleder

+45 26 30 22 76
	Delvin Khan	, Lærdansk
Delvin Khan
Pædagogisk konsulent

+45 26 30 22 74

Midt- og sydjylland

	Ane Hamilton	, Lærdansk
Ane Hamilton
Afdelingsleder

+45 28 29 60 44
	Antonio Silva Dias	, Lærdansk
Antonio Silva Dias
Pædagogisk Konsulent

+45 26 11 12 55
	Helle Jessen Hansen	, Lærdansk
Helle Jessen Hansen
Pædagogisk Konsulent

+45 60 20 23 72
	Ange Niyonkuru Muganji	, Lærdansk
Ange Niyonkuru Muganji
Pædagogisk Konsulent

+45 28 90 18 26
	Rikke Norling Johansen	, Lærdansk
Rikke Norling Johansen
Socialfaglig konsulent

+45 28 90 03 67
	Rikke Pedersen	, Lærdansk
Rikke Pedersen
Koordinering og administration

+45 26 11 06 70

Fyn

	Tina Andersen	, Lærdansk
Tina Andersen
Afdelingsleder

+45 28 99 52 85

Sjælland og Hovedstaden

	Henrik Christensen	, Lærdansk
Henrik Christensen
Afdelingsleder

+45 26 77 88 07
	Gaston Tubanyembazi	, Lærdansk
Gaston Tubanyembazi
Pædagogisk konsulent - Midt- og Vestsjælland

+45 28 77 66 93
	Henriette Quistgaard	, Lærdansk
Henriette Quistgaard
Pædagogisk koordinator - Sydsjælland

+45 28 93 76 95
	Anette Tonnesen	, Lærdansk
Anette Tonnesen
Pædagogisk konsulent - Hovedstadsområdet og Nordsjælland

+45 52 19 59 91
	Lotte Iver	, Lærdansk
Lotte Iver
Pædagogisk konsulent - Hovedstadsområdet og Nordsjælland

+45 27 57 26 57
	Helle Helms	, Lærdansk
Helle Helms
Pædagogisk konsulent - Hovedstadsområdet og Nordsjælland

+45 60 39 77 04

Bosteder Nordjylland

	Sanne Søndergaard	, Lærdansk
Sanne Søndergaard
Afdelingsleder

+45 26 30 22 76
	Hans Henrik Bangsø	, Lærdansk
Hans Henrik Bangsø
Pædagogisk leder

+45 28 29 60 01

Bosteder Midtjylland

	Frederik Pretzmann Bøcher	, Lærdansk
Frederik Pretzmann Bøcher
Afdelingsleder

+45 60 37 80 56
	Jan Høngsmark Grinderslev	, Lærdansk
Jan Høngsmark Grinderslev
Pædagogisk leder

+45 28 99 52 92
	Thomas Hagge	, Lærdansk
Thomas Hagge
Pædagogisk leder

+45 26 11 06 40
	Sanne Liltorp	, Lærdansk
Sanne Liltorp
Socialfaglig konsulent

+45 28 99 52 98

Bosteder Sjælland

	Henrik Christensen	, Lærdansk
Henrik Christensen
Afdelingsleder

+45 26 77 88 07
	Henriette Quistgaard	, Lærdansk
Henriette Quistgaard
Pædagogisk leder

+45 28 93 76 95

Projekter, Kurser og Netværk

	Else-Marie Ringgaard	, Lærdansk
Else-Marie Ringgard
Projektchef

+45 28 11 96 69
	Mette Fenger	, Lærdansk
Mette Fenger
Chefkonsulent

+45 60 29 95 73

Administration

	Camilla Bønløkke Rasmussen	, Lærdansk
Camilla Bønløkke Rasmussen
Administration, Aarhus

+45 28 92 99 06
	Turi Tønder	, Lærdansk
Turi Tønder
Administration, Aarhus

+45 28 90 02 49
	Trine Woedd Jensen	, Lærdansk
Trine Woedd Jensen
Administration, Sjælland

+45 46 32 02 00
	Anne Ladefoged	, Lærdansk
Anne Ladefoged
Administration, Sjælland

+45 46 32 02 00

Marketing og Presse

	Marie Ulrikkeholm	, Lærdansk
Marie Ulrikkeholm
Marketingkoordinator

+45 22 24 87 58
	Else-Marie Ringgaard	, Lærdansk
Else-Marie Ringgard
Projektchef

+45 28 11 96 69